Świąteczne zajęcia

Maria Teresa cieszyła się dobrym zdrowiem i już od kwietnia przenosiła się wraz ze swym dworem do Schönbrunn, który tak jak Wilanów też był letnią rezydencją. Stąd nasi koledzy z KIMU już od połowy marca rozpocznają cykl zajęc poświeconych Wielkanocy. Na powitanie Marii Teresy pałac musiał być gotowy. Obecnie w Austrii żywa jest tradycja wielkanocnego zająca, ktory znosi  czekoladowe jajka i rozrzuca je w ogrodach i parkach. Maria Teresa z pewnością w zajacą nie wierzyła, jednak jak na pobożną monarchinię  przystało musiała celebrować to najważniejsze katolickie świeto.  Mali uczestnicy zajeć wielkanocnych w Schönbrunnie będa wykonywać  świąteczne zające, kurczaki, kurki i pudełka.

Schönbrunn poza podstawową ofertą zwiedzania i imprez urodzinowych oferuje szereg zajęć, ktore odbywają się tylko o określonej porze roku. Tak jak zajęcia świateczne, czy wspomninane już wcześniej słodkie zajęcia karnawałowe. W ten sposób łatwiej jest namowić na przyjście do pałacu grupy z Wiednia, ktore już uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych. W KIMU przeważają grupy z Wiednia i jego okolic. Odsetek grup z pozostałej części Austrii jest stosunkowo nieduży.Tym bardziej warto zatem zawalczyć o lokalną publiczność.

Temat przedświateczny wybrałam nieprzypadkowo, w Wiedniu czuć już wiosnę. Z każdym dniem robi się coraz cieplej, a Wiedeńczycy szukają słońca w pałacowym parku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s