Trzeci tydzień …

upłynął. Coraz bardziej odczuwam uciążliwość dojazdów z Berlina do Poczdamu. Na szczęście podobnie jak pozostali pracownicy mam elastyczne godziny pracy: obowiązkowo w pracy trzeba być między 9.00 a 15.00 (w piątek można pracować krócej, tylko do 14.00), resztę czasu pracy można kształtować według własnych potrzeb, ważne, by wypracować normę w ciągu miesiąca.

Nadal zajmowałam się inwentaryzacją sreber rozpoczętą w zeszłym tygodniu, i przygotowaniem do transportu.

Ze względu na ogromne zbiory SPSG obowiązki naszego działu inwentarzy rozdzielone są nieco inaczej: inwentaryzator odpowiedzialny jest za rejestrację zabytków (jego czterej pracownicy zajmują się wyłącznie wprowadzaniem danych do bazy elektronicznej), nad wypożyczeniami obiektów do innych instytucji sprawuje pieczę osoba niezależna od inwentaryzatora, a wprowadzaniem zmian lokalizacji zajmują się pracownicy magazynu.

Ja brałam udział w transporcie wewnętrznym, czyli pomiędzy jednostkami Fundacji. Do takiego transportu protokół przygotowuje opiekun zbioru, najczęściej również obecny jest przy pakowaniu zabytków i towarzyszy im w drodze jako kurier.

Przygotowanie protokołu oznaczało dużo więcej pracy niż u nas: polegało na spisaniu wszystkich obiektów z podaniem podstawowych danych oraz sporządzeniu opisów – żaden z transportowanych zabytków nie był wpisany jeszcze do inwentarza, więc w czasie przygotowania protokołów otrzymały również nowe numery. Ze względu na dużą ilość przedmiotów prace przy transporcie były podzielone na dwa dni: pierwszego odbyło się pakowanie i przewóz, drugiego – rozpakowywanie i ustawienie zabytków w nowym miejscu. Efekt prac: ponad 60 zabytków zmierzonych, opisanych i sfotografowanych, z naniesionymi numerami – wystarczy tylko wprowadzić dane do bazy.

1 komentarz do “Trzeci tydzień …

  1. Pani Małgorzato – jestem przekonany, że Pani doświadczenia związane z ruchem muzealiów będą czymś, czym koniecznie będzie się Pani musiała z nami podzielić juz na miejscu w muzeum. Życzę wytrwałości, także w relacjonowaniu nam kolejnych etapów stażu – pozdrawiam Piotr Szpanowski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s